Zhodnocení sezóny 2017/18 ve školičce

Školička má za sebou úspěšnou sezónu. Trénovaly a hrály v ní děti ročníků 2011-2013. Na soupisce jsme měli 27 dětí, do práce ve školičce se zapojilo 6 trenérů z řad rodičů. I když ne všichni mohli přijít na každý trénink, téměř vždy přišlo zhruba 20 kluků a holek a 4 trenéři. Na trénincích tak připadalo 5 hráčů na jednoho trenéra. To nám umožnilo pouštět se i do organizačně náročnějších cvičení. Po celou sezónu jsme trénovali dvakrát týdně a všichni tak mají za sebou desítky hodin pohybu s míčem. Na podzim a na jaře v přírodním prostředí našeho travnatého hřiště blízko Jurečku nebo na hřišti v Pacově, v zimě v tělocvičně.

Finále MiniStar v Běchovicích, 9.6.2018, 3. místo

Pokroky jsme mohli vidět přímo na tréninku ale i v zápasech s jinými týmy. Za sezónu jsme odehráli celkem 21 víkendových turnajů. 3 turnaje jsme vyhráli, v sérii MiniStar jsme obsadili 3. místo z 24 účastníků z Prahy a Prahy-východ. Vychovali jsme jednoho hráče pro Slavii Praha, další trénuje současně s naším klubem ve Spartě Praha. 10 kluků ročníku 2011 po prázdninách přejde do mladší přípravky FK Radošovice.

Poháry školičky v této sezóně

Nejde ale jenom o čísla. Největší radost máme z toho, že se kluci a holky něco naučili. Ovládat míč oběma nohama, obejít protihráče a vystřelit, občas předvést i kombinační akci. Našli si nové kamarády a pochopili, že bez nich je na hřišti i mimo něj všechno těžší. Čas ale běží rychle a už hledíme k příští sezóně s novými nadšenci. Snad se zlepší i podpora státu malým klubům jako jsme my, aby všechno nestálo jenom na rodičích a dobrovolnících a budeme třeba moci opravit naše kabiny. Ty už nové zájemce o fotbal svou patinou samy o sobě asi nepřitáhnou.

Finále MiniStar v Běchovicích, 9.6.2018, 3. místo Poháry školičky v této sezóně