Podzimní série turnajů MiniStar

Závěrečná fotka po turnaji ve Kbelích 17.9:2017

Máme za sebou podzimní sérii turnajů MiniStar. Sportovní zápolení potvrdilo, že kluci ročníku 2011 mohou směle soutěžit s ostatními. Navíc i v ročníku 2012 máme hráče, kteří chodí do školičky už druhý rok, s míčem si rozumí a mohou hrát proti starším. Kluky turnaje chytly a těšili se na zápasy, góly, brankářské zákroky, poháry a medaile. Problém nebyl sestavit dobrý tým, ale spíše koho zklamat a nechat doma. Tady jsme se snažili o rozumnou rotaci, aby nikdo zapálený pro hru nezůstával mimo opakovaně. Chci poděkovat rodičům za rozumný přístup k nominacím.

Počasí nebylo ani jednou ideální, ale na žádném turnaji jsme vyloženě nezmokli. Kluci se snad otužili a pochopili, že se fotbal hraje i za horšího počasí.

Nesmíme usnout na vavřínech. Ve skupině byly i fotbalovější týmy. Některé soupeře jsme přehráli prostě proto, že měli v týmu více mladších dětí. Jarní skupiny se přeuspořádají podle podzimních výsledků, určitě narazíme i na těžší soupeře. V této kategorii nemá smysl přemýšlet nad složitou taktikou nebo souhrou. Budeme pracovat hlavně na vedení míče oběma nohama. Budeme pokračovat v zimních turnajích. První turnaj v listopadu bude domácí, pak budeme hrát střídavě v Říčanech, Hájích a Kostelci.

Při tom všem nechceme zapomenout na to, že fotbal děti hrají pro zábavu a zážitky s kamarády. Byli bychom rádi, kdyby kluci spolu drželi a zkušenější a šikovnější pomáhali mladším nebo méně zdatným. Aby si všichni v oddíle našli své místo a na každém záleželo. Abychom se nebáli silnějších týmů a dokázali ocenit výkony těch slabších.

Tabulky s pořadím týmů na jednotlivých turnajích jsou k nalezení na stránce MiniStar.

Na prvním turnaji ve Kbelích pan Malina natočil videa ze zápasů, příprav na ně a vyhlášení. Připravil jsem 7 min sestřih:

Závěrečná fotka po turnaji ve Kbelích 17.9:2017