Mládež zahájila novou sezonu výhrou nad FK Říčany

Mládež zahájila 31.8.2019 svojí novou sezonu stylově a to zápasem naší nejstarší kategorie U14 v derby nad FK Říčany. Došlo k naplnění papírových předpokladů po naší výhře 8:1 (7:0).

Vstupujeme do historicky rekordní sezony co do počtu týmů a výsledkového očekávání. Tento vzestup přitom není poháněn nějakým bohatým sponzorem, ale nadšením jednotlivých členů mládežnické akademie. Je pravda, že do karet nám hraje výborná podpora města Říčany ve srovnání s malými vesnickými kluby. Těší nás tento vývoj i vzhledem k nebývalé konkurenci dalších sportovních odvětvích, které jsou dostupné v našem městě. Současně i konkurence dalších fotbalových klubů je stále velká včetně našich bratrských FK Říčany. Z toho pohledu je našim cílem se zaměřovat prioritně na říčanské děti nebo děti z okolních vesnic, kde nefunguje mládežnický fotbal (Březí, Křenice, Babice, Tehov).

Do nové sezony vstupujeme celkem s 2 týmy mladších žáků, 3 týmy starší přípravky, 3 týmy mladší přípravky a 2 týmy školičky. Tímto se stáváme největším fotbalových klubem v našem okrese.

Skutečně největší devizou naší mládežnické akademie jsou trenéři. Trenéři mladších žáků, starší přípravky a mladší přípravky patří svým nasazením a fotbalovým přehledem ke špičkám mládežnického fotbalu. Věřím, že se podaří vybudovat stejně úspěšný trenérský tým naší školičky.

Pro zimu připravujeme 34 zimních turnajů Říčany RadoCup. Naši svěřenci se opětovně můžou těšit na konfrontaci s týmy jako Viktoria Plzeň, FK Mladá Boleslav nebo SK Slavia Praha. Současně jsme již zarezervovali desítky dalších cizích halových turnajů a dvě zimní ligy v Kolovratech.

Mezi novinky letošní sezony bude patřit zimní soustředění pro starší kategorie , výprava na několikadenní zahraniční turnaj (kromě tradičního Norimberku) a  velký jarní turnaj.

Chtěli bychom dále dodat, že sledujeme výkony našich odchovanců v týmech jako AC Sparta Praha a SK Slavia Praha. Věříme, že se jim podaří v těchto týmech udržet až do dorosteneckých kategoriích.

Přejeme všem dětem hodně úspěchů v nové sezoně, spoustu zážitků a hlavně málo slz.

69215352_738220176599857_5318564474876067840_n