20140518_124918Náš fotbalový klub byl založen r.1921, kdy díky velkému počtu příznivců fotbalu a především obrovskému nadšení obětavých lidí byl ustanoven Sportovní klub Radošovice.

Počátky fotbalu byly velmi těžké, nebyla výstroj, peníze a hlavně chybělo hřiště. Získat vlastní hřiště se podařilo r. 1937, kdy byla klubu přidělena mokrá louka u Rokytky, a v r. 1939 bylo hřiště slavnostně otevřeno. V 50. letech byl klub sloučen s místním Sokolem a přejmenován na Sokol Radošovice. Po r. 1992 se klub osamostatnil a pokračuje ve své činnosti pod názvem FK Radošovice.

Veškeré fotbalové dění , tréninky a zápasy probíhají na travnatém hřišti v krásném prostředí říčanského lesa nedaleko přírodního koupaliště Jureček. Celý areál prošel v posledních letech úpravami a pro svou rodinnou atmosféru je velmi oblíben nejen mezi fotbalovými příznivci, ale i místními lidmi, kteří se tu o víkendech rádi zastavují na točené pivo a klobásu a přitom sledují probíhající zápasy.

Součástí přípravy je letní soustředění oddílu. Tentokrát se oddíl vydá opět do sportovního areálu Tesla Horní Bradlo. Smysl soustředění vidíme nejen v posilování fyzické přípravy, dynamiky a fotbalové dovednosti, ale také v posilování takových hodnot jako je přátelství a pomoc menším a slabším.

Naši partneři

FK RADOŠOVICE
MENU